Home arrow Hrvatska grancica arrow KRAJ PRVOGA DIJELA NOGOMETNE SEZONE ZA KARAŠEVSKE EKIPE arrow Hrvatska grancica arrow Sport 
Arhiva articole Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica


KRAJ PRVOGA DIJELA NOGOMETNE SEZONE ZA KARAŠEVSKE EKIPE PDF Imprimare E-mail
marti, 12 ianuarie 2016

Ako su se u protekloj sezoni pete lige Karaš-severinske županije natjecale četiri naše momčadi, nogometna sezona 2015.-2016. zatekla je spremne za igru još samo dvije.

 

            Lupačka Voinţa i nermički Partizan  odustale su, prva prije početka kompeticije, druga nakon nekoliko odigranih utakmica, a dalje nastavljaju Croaţia iz Klokotiča te Rekolta iz Ravnika. One predstavljaju, dakle, dva naša hrvatska sela u petoj ligi, dok u četvrtoj ligi, već dobar niz godina uspješno aktivira Voinţa iz Lupaka, ekipa koja je svojim lijepim športskim postignućima donijela strahopoštovanje ne samo u nogometnim krugovima naše županije, već i šire naše regije.  

dscf1007.gif

    

 

Croaţia Clocotici

            Ako bismo opis igre Croaţie na početku ovogodišnje sezone sveli na samo jednu riječ, onda bi najprikladniji opis bio: „nesigurnost“. Ta je nesigurnost uvelike bila prouzrokovana nestašicom trojice standardnih igrača „Croaţie“, među kojima i golman ekipe. Recolta Berzovia (6-5) i Voinţa Vrani (5-0) nanijele su prve poraze klokotičkoj momčadi i dale joj jasno do znanja da nešto mora promijeniti u svojoj igri. Stoga se i poduzimaju prvi koraci unutar ekipe i vraćeni su oni neophodni igraći. Sada već  obnovljeni klokotički tim prvu odlučnu igru pokazuje u dvoboju s Minerulam iz Doknjače koga pobjeđuje s rezultatom 4-2, ali kapitulira u sljedećoj utakmici, protiv AS Ramne s kategoričkih 5-0. Ipak, nakon ovog drastičnog neuspjeha ekipa počinje polako pronalaziti svoj pravi ritam, koji će se odraziti, s jednom iznimkom,  u pozitivne rezultate sve do kraja sezone. Žrtve Croaţie postaju, dakle, Intersport Măureni (5-1); Viitorul Vermeş (2-0); Recolta iz Ravnika (8-1); Voinţa Răcăjdia (5-2) i Banatul Ocna de Fier (3-0). Remizira klokotička momčad u ogledu sVoinţom Şoşdea i samo još jednom gubi protiv Progresula iz Ezerişa (5-1).

            Na kraju trinaestog kola, koji ujedno obilježava i kraj prvog dijela kompeticije, klokotička momčad se nalazi na šestom mjestu petoligaške ljestvice, sa svega 19 bodova, posljedica 6 pobjeda, 4 poraza te jednog neodlučenog rezultata. 

 

Recolta Rafnic

            Dosta slična evolucija u početku s klokotičkom Croaţiom. Recolta gubi prva tri susreta, najprije u gostima s Minerulam iz Doknjače (1-0), zatim s Intersportam Măureni (2-1) i doma s AS Ramnom (5-2), nakon čega slijedi kratki niz pobjeda (i to na gostujućim terenima!) protiv Voinţe iz Şoşdeae (2-1) i Viitorulam iz Vermeşa (3-2), pa jedan remi u susretu s Progresulam iz Ezerişa (2-2). Za razliku, ipak, od Croaţie, čija se daljna evolucija konstantno poboljšava, Recolta skoro kao da ulazi u jednu predvidljivu sinkopu: kad gubi, kad pobjeđuje... U sljedećim susretima gubi pred Recoltom Berzovia (3-1), ali pobjeđuje Voinţu Răcăjdia (4-2); visoko pobjeđuje u gostima Banatula Ocna de Fier (6-1), ali gorko razočarava doma s Croaţiom i gubi (8-1), da bi na kraju opet doma pobjedila Voinţu Vrani (6-3).

            Samim time, ravnička momčad nalazi se na koncu prvog dijela sezone na 7 mjestu, sa 16 bodova, skupljena u pet pobjeda, isto toliko poraza i jednim remiju.

 

Voinţa Lupac

            Jedini četveroligaš naših sela, čiji sastav mahom popunjuju igrači iz obljižnje Ričice i gdje, nažalost, nalazimo samo jednog igrača hrvatske nacionalnosti. Iz   perspektive performanse, to što nemamo brojčano više naših mladića u ovoj ekipi, nije od velike važnosti. Potvrđuju to rezultati. Voinţa iz Lupaka nije izgubila ni jednu utakmicu u ovom prvom dijelu sezone, a „najgore” je prošla u remijima s ekipama: Muncitorul iz Ričice (1-1); A.S. Berzeasca (3-3); Rapid iz Buchina (1-1) te Hidrocom iz Marge (4-4). Sve ostale su, naravno, pobjede...a neke od njih veoma visoke. Pobjeđene su dakle: F.C. Caransebeş (3-2); A.S. Oraviţa (7-0); C.S. Moldova Nouă (5-1); Nera Bozovici (8-3); Metalul Bocşa (4-0); Mediam Mehadia (9-2); C.S. Negrea”(21-0); Agmonia Zăvoi (10-1) te C.S.M. Şcolar iz Ričice (1-0).

vointa-lupac.gif

            Lupačka se Voinţa nalazi na drugom mjestu cetveroligaške ljestvice, iza  Şcolara iz Ričice, s 10 pobjeda, 4 remija i 34 osvojenih bodova.

            Najiskrenije čestitke svim našim ekipama!

Daniel Lucacela

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage