Home arrow Hrvatska grancica arrow SLATKIŠI I KNJIGE ZA NAŠU DJECU arrow Hrvatska grancica arrow Invatamant 
Arhiva articole Hrvatska grancica Invatamant

SLATKIŠI I KNJIGE ZA NAŠU DJECU PDF Imprimare E-mail
vineri, 17 iunie 2016

I ove je godine Zajedništvo Hrvata obradovalo djecu iz naših karaševskih sela i Tirola povodom Dana djeteta, poklonivši im paketiće slatkišima. Ovaj put 410 djeteta iz svih vrtića i škola spomenutih mjesta dobili su paketiće čija ukupna vrijednost iznosi 5.121 leja.

dsc05210.gif

            Zajedništvo je također izdvojilo iz svog budžeta svotu od 5.729 leja kako bi na kraju školske godine nagradio izuzetne rezultate u učenju te dobro ponašanje naših učenika prvaka. Shodno savjetu učitelja i profesora koji predaju u našim školama nabavile su se knjige čije su lekture usklađene s nastavnim programom i prilagođene svakoj učeničkoj dobi. Novčane nagrade u vrijednosti od 2.430 leja su bile uručene i najboljim karaševskim olimpijcima koji su svoje znanje u kreativnost iz materinskog jezika pokazali na Nacionalnoj fazi olimpijade hrvatskog jezika i književnosti.

Lina Tincul

 
< Precedent   Urmator >