Home arrow Hrvatska grancica arrow Obiceiuri si traditii arrow DOJMOVI NAKON FOLKLORNOG FESTIVALA arrow Hrvatska grancica arrow Obiceiuri si traditia 
Arhiva articole Hrvatska grancica Obiceiuri si traditia

DOJMOVI NAKON FOLKLORNOG FESTIVALA PDF Imprimare E-mail
marti, 03 iulie 2018

 Nakon što su se slegli dojmovi i iskristalizirale misli, sudionici Folklornog festivala u Karaševu su uputili Zajedništvu Hrvata riječi hvale na izvrsnoj organizaciji kulturne manifestacije i ukratko opisali iskustva stečena za vrijeme boravka u najstarijem mjestu hrvatske zajednice u Rumunjskoj.

Stimate Domnule Preşedinte,

     Doresc să vă adresez sincera mea gratitudine pentru invitaţia adresată Uniunii Elene din România – filiala Prahova, de a participa la cea de-a II-a ediţie a Festivalului Folcloric Multietnic Internaţional „Pe malul râului Caraş”, organizat de Uniunea Croaţilor din România în perioada 4-6 mai 2018. Prezenţa ansamblurilor de dansuri greceşti „Kymata” şi „Hara” ale Uniunii Elene din România – filiala Prahova pe scena acestui festival a fost pentru noi o onoare. Ne-a oferit bucuria de a împărtăşi împreună din frumuseţea şi bogăţia tradiţiilor şi obiceiurilor folclorice, ne-a învăţat toleranţa şi respectul, indiferent de naţionalitate şi arie culturală. Luând în considerare că numai împreună vom putea să păstrăm diversitatea şi multiculturalismul, vă asigur de întreaga mea preţuire şi consideraţie.

Preşedintele Uniunii Elene din România,

Dr. Dragoș Gabriel Zisopol, deputat

1.jpg

Poštovani gdine Ghera,

      Evo nakon par dana sređivanja dojmova da vam se konačno javimo. Najprije, još jednom želim reći da mi je žao što i ja nisam mogao putovati, a još više mi je žao nakon utisaka koji su mi prenijeli naši članovi. Svi redom su, zaista puni hvale za vaše domaćinstvo, gostoljubivost, organizaciju smotre i općenito pozitivnu energiju koju su osjetili na ovom susretu. Na svemu tome se iskreno zahvaljujem u ime svih naših članova – Vama osobno, svima u organizaciji i posebno, kako su mi rekli i tražili naši članovi, našem „osobnom“ domaćinu Ivanu koji im je cijelo vrijeme bio na raspolaganju.

      Naravno, posebna zahvala za ovo druženje ide i našem zajedničkom prijatelju gdinu Vinki Sablji bez kojeg ne bi bilo ovog putovanja. Istovremeno se nadam, da smo i mi kao društvo ispunili vaša očekivanja i da nije bilo nikakvih gafova od strane naših članova.

      Nadam se da će biti još prigoda za druženje i produbljivanje suradnje i prijateljstva. U tom duhu i želji, želim vam, kao zajednici uputiti jedan otvoreni poziv za uzvratno gostovanje u bilo kojoj formi; u okviru nekog vašeg eventualnog drugog putovanja/proputovanja, posebnog dolaska sa i/ili bez smotre fol-klora – kako i kada vama to bude odgovaralo.

Do nedavno mi smo u Rakitnu imali smotru folklora, sada više ne, ali imamo općinsku smotru (Posušje, 15 km od Rakitna) koja se održava uvijek u kolovozu, prije Velike Gospe i to je jedna mogućnost koja se može dogovoriti – mi smo na raspolaganju oko toga.

     Veselim se susretu i druženju u nekoj budućoj prigodi, a do tada svako Vam dobro!

Žarko Romić

Dragi prijatelji!

      U ime Hrvatskog Centra Salzburg te HKUD Vilim Cecelja se još jednom želimo zahvaliti na pozivu na vaš folklorni festival u Karaševu. Bila nam je velika čast sudjelovati na ovom prekrasnom događaju u jednom posebnom ambientu, koji nije svakodnevan za nas.

      Želimo naglasti da je ovo za nas bilo jedno posebno iskustvo koje će nam ostati jako dugo u li-jepom sijećanju.

      Čestitamo vam na vašem uspješnom radu u interesu hrvatskog naroda te vam želimo sve najbolje za buduće projekte i aktivnosti.

      Nadamo se skorom viđejnju s vama te vas ovim putem i želimo pozvati ne jednu od naših manifestacija u Salzburg.

      Srdačan pozdrav iz Salzburga

Jure Mustać, Predsjednik Hrvatskog Centra Salzbug

Anna Paušić i Eva Tadić,

Voditeljice HKUD Vilim Cecelja

 

Dragi prijatelji,

      Sretno smo doputovali u naše domove. Bilo nam je lijepo kod vas, te vam se još jednom zahvaljujemo na ukazanom povjerenju da predstavljamo Hrvatsku na vašoj II smotri.

      Organizacija našeg boravka bila je odlična, srdačno vas pozdravljamo i očekujemo neke nove susrete.

KUD Metković

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage