Početna arrow Hrvatska Grančica arrow Sport arrow CROATIA CLOCOTICI, POBJEDNICA ŽUPANIJSKE FAZE KUPA RUMUNJSKE arrow Hrvatska grancica arrow Sport
Arhiva članaka Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica

CROATIA CLOCOTICI, POBJEDNICA ŽUPANIJSKE FAZE KUPA RUMUNJSKE PDF Ispis E-mail
Friday, 13 July 2018

Igrači trenera Balacia uspjeli su u finalnoj utakmici kupa Rumunjske na nivou Karaš-severinske županije preokrenuti 2-0 vodstvo Viitorula iz Caransebeșa i osvojiti prestižni kup, što je u delirij bacilo brojne klokotičke navijače i pokrenulo opće slavlje među ionako ponosnim Klokotičanima. Susrele su se u finalu kupa dvije momčadi koje su u polufinalnim utakmicama do vrha napunile mreže svojih protivnika: Croația iz Klokotiča je odigrala odličnu utakmicu i potpuno deklasirala Voințu Răcăjdiju s rezultatom 6-0, dok je Viitorul pobijedio Rapida iz Buchina s čak 8-1.

dsc_9045.jpg    U finalnom dvoboju, odigranom u nedjelju 17.06.2018. na stadionu Gloria u Ričici, Croația se dosta mučila u prvom dijelu i nije uspjela pretvoriti u gol stvorene prilike. Viitorul je poveo autogolom Dragote, koji je zabio loptu u vlastitu mrežu nakon udarca s kuta, a zatim su nogometaši iz Karansebeša povećali prednost na početku drugog poluvremena zgoditkom Imbrea. Igralište ričičke Glorije se pokazalo veoma teško za igru nakon jakih kiša i lošeg travnjaka, a izgledne prilike su se redale na oba gola sve dok se nije razljutio Dănuț Ifca, čuveni napadač porijeklom iz Jabalča, a zajedno s njim i cijela klokotička momčad. Napadač Croație je u 65. minuti preuzeo konce utakmice u svoje ruke, prediblao nekoliko suparničkih igrača na rubu šesnaesterca i neobranjivim udarcem smanjio vodstvo Viitorula na 2-1 te vratio u igru hrvatsku momčad. U prvoj minuti sudačke nadoknade izjednačio je Moți prekrasnim udarcem glavom, a isti igrač je zabio i u 8. minuti prvog poluvremena produžetaka za konačnu pobjedu i slavlje Croație. Sudac Constantin Stamatoiu iz Moldova Nouă je u 87 minuti utakmice pokazao drugi žuti karton igraču Viitorula Negreiu zbog odugovlačenje vremena prilikom izvođenja slobodnog udarca, a u 98. minuti, neposredno nakon pobjedničkog gola Hrvata, pocrvenio je i Bălan, također igrač Viitorula, nakon što mu je djelitelj pravde pokazao drugi žuti karton zbog silnih i neprimjerenih primjedbi na sudenje, posebice kod akcije koja je prethodila pobjedničkom zgoditku Klokotičanja.

Nesposobni sportski prihvatiti poraz, a pod izgovorom protesta i ogorčenosti na cjelokupni način suđenja Constantina Stamatoiula, igrači Viitorula iz Caransebeșa su odbili primiti medalje za igranje finala. Njihovu frustraciju je nedavno zacijelo povećala i Voința Lupac, ona druga uspješna nogometna momčad iz Lupačke općine, koja je osvojila prvo mjesto u regularnom dijelu sezone 4. lige i izborila utakmice doigravanja za ulazak u višu ligu.

„Ovo je naš prvi trofej, veoma nam je bitan i svi smo jako sretni. Kada je riječ o budućnosti, cilj nam je da na krilima ovog uspjeha pojačamo momčad i napadnemo prvo mjesto u narednoj sezoni 4. lige. Međutim, sad je vrijeme za slavlje“, rekao nam je poslije veličanstvene pobjede vlč. Petar Dobra, glavni pokrovitelj Croație Clocotici.