Home arrow Hrvatska grancica arrow KARAŠEVSKI UCENICI NA ACTIVO CAMPU arrow Hrvatska grancica arrow Diverse 
Arhiva articole Hrvatska grancica Diverse

KARAŠEVSKI UCENICI NA ACTIVO CAMPU PDF Imprimare E-mail
miercuri, 05 septembrie 2018

     Grupa od 24 učenika Osnovnih škola iz karaševskih mjesta boravila je od 29.07. do 05.08.2018. g. na ljetnom međunarodnom kampu u naselju Luša u Brodarici gdje su imali priliku učiti i usavršiti hrvatski jezik i družiti se vršnjacima iz Hrvatske i drugih zemalja Europe. Radi se zapravo o ponajboljim učenicima iz naših karaševskih mjesta koje je Zajedništvo Hrvata selektirao na osnovi prosjeka ocjena. Osmero učenika je bilo iz lupačke općine, osmero iz karaševske, a preostali su bili finalisti državne faze Olimpijade hrvatskog jezika i književnosti koja je ove godine održana od 02. do 05. travnja u Eforie Nord. Voditelji učenika su bile profesorice Alina Miștoiu i Marina Maria Spătaru.

     Prije samog polaska na Activo camp učenicima se obratio predsjednik ZHR te im čestitao na postignutim odličnim rezultatima: „Čestitam vam na vrijednom radu i odličnim rezultatima. Vi pridonosite reputaciji i afirmaciji naših škola u vremenima kad je njihova opstojnost, posebice kad je riječ o srednjem obrazovanju u Dvojezičnoj gimnaziji u Karaševu, dovedena u pitanje zbog sve manjeg broja učenika. A poznato je da bez učenika nema niti škola. U svom zalaganju za daljnje funkcioniranje naših škola naša organizacija na razne načine potiče sve karaševske učenike na trud, zalaganje i ustraj-nost u obrazovanju, a apsolvente osnovnoškolskog obrazovanja poziva da nastave srednjoškolsko obrazovanje u Dvojezičnoj gimnaziji u Karaševu“.2532aaa0-1c03-4ef0-95e6-08cdb39d0da2.jpg

     Osim što su intenzivno učili hrvatski jezik, djeca su u Activo ljetnom kampu boravili na čistom zraku, uživali u mediteranskoj klimi i kupali se u čistom moru. Također, imali su na raspolaganju igralište za nogomet, košarku, rukomet, igralište odbojke ili nogometa na pijesku, basket igralište, te morski park s igračkama u moru, vaterpolom, odbojkom u moru, loptom za hodanje po moru. Naselje kampa stalno je bilo pod nadzorom osoblja kampa kako bi pružili djeci sigurno okruženje za učenje, odmor i rekreaciju jer je bit kampa upravo učenje, stjecanje novih znanja i vještina te druženje i povezivanje s drugima putem zajedničkim organiziranim programima. Prijevoz karaševskih učenika kao i cjelokupne troškove boravka u ljetnom kampu u Brodarici osiguralo je Zajedništvo Hrvata u Rumunjskoj.

Ivan Dobra

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage