Home arrow Hrvatska grancica arrow Diverse arrow CROATIA KLOKOTIC NAPUŠTA KUP RUMUNJSKE arrow Hrvatska grancica arrow Diverse
Arhiva articole Hrvatska grancica Diverse

CROATIA KLOKOTIC NAPUŠTA KUP RUMUNJSKE PDF Imprimare E-mail
miercuri, 05 septembrie 2018

Nakon što je osvojila Kup Rumunjske na nivou Karaš-severinske županije, ambicije Croaţie iz Klokotiča vezale su se uz što dublji prodor u nacionalnu fazu ovog natjecanja.

Prvo kolo nacionalne faze Kupa Rumunjske predstavnica Karaš-severinske županije prešla je bez igre radi toga što joj se suparnik, Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, relegirani tim treće lige Tamiške županije, nije pojavio na utakmicu. Za odigranje drugog kola Croaţia se morala suprotstaviti također jednoj ekipi iz Tamiša. Radilo se CSC Ghirodi, momčadi koja aktivira u četvrtoj seriji treće rumunjske nogometne lige te koja je sezonu završila deveta na ljestvici.

Ovaj put se utakmica odigrala, i to na domaćem terenu Croaţie. Unatoč velikih očekivanja klokotičkog tima i sjajne podrške domaćih navijača (koji su u mnogo čemu stvorili atmosferu kao na velikim stadionima) Ghiroda se pokazala boljim timom svladavši Croaţiu 5-1.

Ghiroda je dobro ušla u igru pa je čak u petoj minuti zabilježila prvi pogodak utakmice. Autor prvog gola, Berivoescu, još jednom je spekulirao obrambenu grešku igrača Croaţije pa je rezultat povisio na 2-0 u dvanaestoj minuti igre.

„Hrvati“ su vratili nade navijačima u 21. minuti igre i smanjili razliku na 2-1 nakon što je Gigi Ifca savršeno izveo korner, a Țundrea snažno zatresao mrežu gostiju neobranivim udarcem glavom iz kaznenog prostora.

Rezultat je ostao nepromijenjen i većem dijelom druge polovice. Na kraju, međutim, Ghiroda je igrala jasnije u napadu povećajući omjer golova u svoju korist. U 79. minuti, Jichici je finalizirao za 3-1 nakon što je sam utekao prema vratima Croaţie i lako ubacio loptu pored vratara Marcela Filcae. Samo nakon minute rezultat od 4-1 povisio je Giuricici i potopio sve nade domaćih da se što promijeni. Za konačnih 5-1, odgovoran je bio kapetan Ghirode, Alex Baranyi, koji je započeo utakmicu s Klokotičem kao rezervni igrač.

Ipak, unatoč razlici u golovima na tablici, nijedna se ekipa nije pokazala kvalitativno bolja od druge. Razliku je činila, međutim, bolja fizička sprema te izdržljivost tamiških igrača.