Početna arrow Hrvatska Grančica arrow Sport arrow CROATIA I VOINTA U FINALI KUPA arrow Hrvatska grancica arrow Sport
Arhiva članaka Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica

CROATIA I VOINTA U FINALI KUPA PDF Ispis E-mail
Friday, 21 June 2019

Nakon što je prošle godine Croatia iz Klokotiča pobijedila Viitorula iz Caransebeșa u finalu županijske faze rumunjskog kupa i osvojila prestižni trofej, ove pak godine ćemo u finalu istog natjecanja imati dvije „čiste“ hrvatske momčadi, odnosno Croatiu iz Klokotica i Voințu iz Lupaka.

Prošlogodišnji pobjednik je ponovno izborio finale kompeticije nakon što je u četvrtak 16. svibnja pobijedio na sintetičkom igralištu u Valea Domanului iz Ričice AS Oravițu s rezultatom 3-0, u utakmici u kojoj je brilijirala cijela klokotička momčad, a posebno dvostruki strijelac Dănuț Ifca te obrambeni igrač Nicolae Țundrea, čiji je zgoditak u drugom poluvremenu smanjio neizvjesnost utakmice i odlučio pobjednika dvoboja. Samo dan prije klokotičke veličanstvene pobjede, finale Karaš-severinske županijske faze rumunjskog kupa izborila je i veoma moćna Voința, ona druga nogometna momčad iz Lupačke općine, nakon što je u polufinalnom dvoboju pobijedila bez većih problema lanj-skog finalistu Viitorula iz Caransebeșa s rezultatom 2-0, zgodicima Cristiana Pope u prvom poluvremenu i Alexandra Avramovicia u drugom poluvremenu. Spomenimo samo da je prošlogodišnji lanjski poraz u finalu kupa od Croatie toliko teško pao igračima Viitorula, da su oni veoma nesportski odbili primiti medalje za igranje finala. Sada su ispali nešto ranije, tako da se mogu mirnije koncentrirati na nekoliko preostale utakmice i eventualno zakomplicirati Voinți put prema trećoj ligi.61514392_2308834372771731_5447699804865953792_n.jpg

Veliko hrvatsko finale rumunjskog kupa ili finale lupačke općine između branitelja naslova Croatie Klokotič i Voințe iz Lupaka, momčadi koja će i ove godine najvjerojatnije izboriti doigravanje za ulazak u treću rumunjsku ligu, odigrat će se 5. lipnja na istom igralištu gdje su odigrani i polufinalni susreti. Bez obzira na rezultat, već sada možemo reći bez straha da ćemo pogriješiti, kako će trofej pobjednika županijske faze rumunjskog kupa ostati u karaševskoj zajednici zahvaljujući ovim lijepim nogometnim ekipama iz lupačke općine, to jest Croatiji iz Klokotića i Voinți iz Lupaka.