Home arrow Hrvatska grancica arrow VOINTA LUPAC, DVOSTRUKI POBJEDNIK arrow Hrvatska grancica arrow Sport
Arhiva articole Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica

VOINTA LUPAC, DVOSTRUKI POBJEDNIK PDF Imprimare E-mail
vineri, 19 iulie 2019

Croatia iz Klokotiča nije uspjela obraniti prošlogodišnji naslov pobjednika rumunjskog kupa na nivou županije Karaš-severin.

U utakmici odigranoj u srijedu 5. lipnja na sintetičkom igralištu Mircea Chivu iz Valea Domanului u Ričici, bolja je od klokotičkog sastava bila susjedna lupačka Voința koja se nametnula s rezultatom 5-2. Za očigledno superiornu Voințu četiri je zgoditka zabio igrač utakmice Cristian Popa i jedan Vechente Marcu, dok je zgoditke za Croatiu postigao Gheorghe Ifca, nakon prelijepog solo prodora, i Răzvan Costachi iz jeda-naesterca.

„Bila je igra u kojoj smo diktirali tempo od početka do kraja, od prve do zadnje minute. Koristim priliku da čestitam mojim igračima na prikazanoj igri, ali čestitam također i su-sjedima našim iz Klokotiča, prošlogodišnjim pobjednicima. Za nekoliko dana moramo odigrati s njima još jednu utakmicu, ovaj put na njihovom igralištu, utakmicu u okviru zadnjeg kola natjecanja četvrte lige i veoma važnu po našu momčad jer bi nas pobjeda sigurno vodila u doigravanje za promoviranje u treću rumunjsku ligu“, izjavio je na kraju finala Boșco Vișatovici, trener Voințe Lupac.

Protagonisti finala županijske faze rumunj-skog kupa odmjerili su snage i u nedjelju 9. lipnja u zadnjem kolu četvrte rumunjske lige. Utakmica velikih ambicija, pobjeda je igračima i navijačima Croatie trebala biti slatki revanš za poraz u finalu kupa, dok bi gostima eventualna pobjeda osigu-rala plasman u doigravanje za ulazak u treću ligu. Potpuno očekivano, Voința se je uspjela nametnuti i u ogledu sa župničkog igrališta u Klokotiču, a odlučujuću ulogu u 4-1 pobjedi odigrala je i ovaj put veća kvaliteta i širi kadar igrača gostujuće momčadi. Străin i Modâlcă riješili su sve nedoumice oko pobjednika susreta već u prvom poluvremenu, dok je u drugom dijelu igre Avramovici zabio još dva pogotka za Voințu. Počasni gol za domaću momčad zabio je u drugom poluvremenu Răzvan Costachi.

Voința Lupak je odigrala dvije utakmice doigravanja za ulazak u treću rumunjsku ligu, u kojima su igrači trenera Vișatovicia pokušali izboriti plasman protiv Becicherecu Mic iz tamiške županije. U utakmici odigranoj 15. lipnja na domaćem igralištu Voința je poražena s 2-0, a sastav iz Becicherecu Mic je bio bolji i u ogledu s domaćeg igrališta nametnuvši se s visokih 6-1. Spomenimo na kraju da je lupačka Voința igrala i prošle godine utakmice za plasman u treću ligu protiv Corvinula iz Hunedoare, sastav za kojeg su početkom osamdesetih godina prošlog stoljeća igrali čuveni rumunjski reprezentativci Klein, Rednik, Andone i Gabor.