Home arrow Hrvatska grancica arrow Invatamant arrow MEDUNARODNI LIKOVNO-LITERARNI NATJECAJ 2021. arrow Hrvatska grancica arrow Invatamant 
Arhiva articole Hrvatska grancica Invatamant

MEDUNARODNI LIKOVNO-LITERARNI NATJECAJ 2021. PDF Imprimare E-mail
luni, 12 iulie 2021

Na ovogodišnji Međunarodni likovno-literarni natječaj Iserlohn – Essen – Zagreb – München – Vukovar 2021. na temu “Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča” stiglo je više od tisuću likovnih radova iz devet zemalja.

     Iako je zbog pandemije bilo upitno postavljanje izložbe i odabir najboljih, gradske vlasti Iserlohna odlučile su dopustiti održavanje, pojasnivši da se radi o najvažnijem kulturnom događaju u tome njemačkom gradu. Natječaj je ove godine protekao u posebnom ozračju zbog pandemije koronavirusa. Organizatori Ankica i Ante Karačić posebno pohvaljuju hrvatsku nastavu Bavarske i Hessena te Croart Iserlohn iz Sjeverne Rajene – Vestfalije. Od radova pristiglih iz drugih zemalja, posebno ističu one iz Rumunjske, Makedonije, Mađarske i Bosne i Hercegovine. Na ovogodišnji natječaj na temu “Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča” pristiglo je više od tisuću radova iz 150 hrvatskih škola.

 190153203_936155493874181_1692977341205084038_n.jpg    U Gradskoj galeriji Iserlohn sve je radove pomno pregledao žiri u sastavu: dr. Reinhard Veit, direktor umjetničke škole, Reiner Danne, direktor gradske galerije i Cirnelija Merkl redaktor u IKZ te su potom odlučili o najboljima.

     Ante Karačić naglasio je kako je ove godine sve bilo izuzetno pa i samo raspisiva-nje natječaja: ”Natječaj se svake godine raspisuje prije kraja školske godine a najkasnije u rujnu tako da nastavnici koji žele u njemu sudjelovati mogu ga uključiti u svoj školski plan za narednu godinu. Ove godine zbog posebnih uvjeta, uslijed pandemije, Natječaj je objavljen u listopadu 2020. Trebalo nam je malo vremena da vidimo kako će se sve odvijati kako bi se mogli organizirati. Odlučili smo da se radovi šalju elektronskom poštom kako bi smanjili rizik prenošenja zaraze a da ih mi onda tiskamo tako da se mogu izložiti.” img-20210527-wa0001.jpg

     U proteklih 21 godinu, koliko se redovno održava ovaj Natječaj, izložbe su se održale u Njemačkoj, Rumunjskoj, Italiji, Švicarskoj, Vojvodini, Bosni i Hercegovini i u Hrvatskoj.

   img-20210527-wa0000.jpg  Naši učenici sudjelovali su i ove godine u likovnom djelu natječaja te su izradili maštovite i zanimljive radove na zadanu temu. U kategoriji od 5. do 8. razreda, pod umjetničkim vodstvom učiteljice Aide Borcescu, 3. mjesto zauzela je Mita Mirjana, učenica sedmog razreda Dvojezične Gimnazije iz Karaševa. ”Mirjana voli slikati, puna je kreativnosti i ideja. Čestitam joj na osvojenom III. mjestu”, rekla je učiteljica.

     Țaran Miliţa Daniela i Vatav Aniţa Julija su u grupi djece koji su nagrađeni četvrtom nagradom. Obje su učenice Dvojezične Rumunjsko-Hrvatske Gimnazije iz Karaševa, a u stvaralaštvu pratile su ih profesorice Andreea Fechita i Rădulescu Gabri-ela Florina.

     Ovom prilikom čestitamo našim učenicama i njihovim nastavnicima na postignutim rezultatima i osvojenim nagradama!

Lina Tincul

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage