Home arrow Hrvatska grancica arrow Invatamant arrow KRAJ SKOLSKE GODINE U OPCINI LUPAK arrow Hrvatska grancica arrow Invatamant 
Arhiva articole Hrvatska grancica Invatamant

KRAJ SKOLSKE GODINE U OPCINI LUPAK PDF Imprimare E-mail
miercuri, 04 august 2021

Stigli smo do kraja školske godine 2020./2021., a Škola Lupak je dodjelila nagrade i priznanja svojim učenicima i djeci rane i predškolske dobi.

      Oopćini Lupak aktiviraju tri osnovne škole, i to u naseljima Klokotič, Lupak i Ravnik.

      Osnovna škola Klokotič je započela ceremoniju 24. lipnja. Svećano odjeveni, s buketima cvijeća u rukama, učenici su se okupili ispred školskog ulaza, gdje su ih radosno dočekali nastavnici s diplomama i knjigama prikladne njihovoj dobi.

   img_20210624_102100.jpg  „Zahvaljujem svim nastavnicima ove škole za trud koji su uložili u protekloj školskoj godini. Također, zahvaljujem i roditeljima, posebno onima čija djeca pohađaju početne školske razrede, što su bili primorani izdvojiti nešto više od svog vremena kako bi radili sa svojom djecom u upravljanju školskih tableta, jer želimo ili ne, mi smo već ušli te još više ćemo ubrzati korake u smjeru epohe digitalizacije. Ovim većim naraštajima to nekako bolje ide, jer oni su iona-ko već prije koristili pametne telefone, laptope i računala te su se pomoću tih sprava priključili internetu. Ali pristup k raznim neprimjerenim informacijama moglo bi imati nepoželjne posljedice i zato moramo zajedno usmjeriti interes vaših djeca, naših učenika prema pozitivnim aspektima” – rekla je na kraju ceremonije ravnateljica Škole Lupak, Maria-Marina Spătaru.

img_20210624_092109.jpg     U ravničkoj školi, kraj je školske godine, pored radosti ovdašnjih učenika što su uspješno dovršili svoje đačke obveze i račune s prethodnom godinom, donijela i jednu tužnu vijest. Najme od slijedeće godine, u primarnom ciklusu ovdašnje škole neće više biti predavanja na hrvatskom jeziku. „Svega tri učenice pohađale su sekciju predavanjem na hrvatskom jeziku u našoj školi. Dvije njih su završile četvrti razred i nastavit će gimnazijalni ciklus u Lupaku, dok će preostala učenica trećeg razreda biti premještena na rumunjsku sekciju ovdje u Ravniku. Nažalost, u Ravniku više nema djece koje će nadopuniti ova prazna mjesta, stoga je naše djelovanje prestalo” – kaže nam učiteljica Veriţa-Marta Traia.

    img_20210625_093344.jpg Osnovna škola Lupak nagradila je svoje učenike sutradan, 25. lipnja. U svečanoj atmosferi, središnja škola Općine Lupak nagradila je svoje najmarljivije đake i čestitala svim ostalima što su uspješno završili ovu atipičnu školsku godinu. U znaku emocija, učenici četvrtog razreda primarnog ciklusa i završnici osmog razreda gimnazijalnog ciklusa su pri kraju ceremonije ispjevali nekoliko pjesama.

     Moramo napomenuti da su dodijeljene nagrade i priznanja svih učenika u općini Lupak poklonjene od strane Zajedništva Hrvata u Rumunjskoj.

Daniel Lucacela

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage