Početna arrow Hrvatska Grančica arrow Događaji arrow ODLICNO ORGANIZIRANO DRUGO IZDANJE BOZICNOG SAJMA U KARASEVU arrow Hrvatska grancica arrow Dogadaji 
Arhiva članaka Hrvatska grancica Dogadaji

Search by tag : kafic, rimer, sojka, uniunea croatilor


ODLICNO ORGANIZIRANO DRUGO IZDANJE BOZICNOG SAJMA U KARASEVU PDF Ispis E-mail
Friday, 20 January 2023

Da se sve može ako se i iskreno želi, dokazali su nam i ove godine naši mladi iz Karaševa, koji su odlično organizirali drugu godinu zaredom Božićni sajam u Karaševu. Ove godine sajam je svečano otvoren u subotu 03. prosinca božićnom glazbom, uz dječji smijeh te veselu atmosferu. Mladi volunteri zajedno s radnicima općine Karaševo su se potrudili i prelijepo ukrasili naš centar s raznim božićnim ukrasima.

     Ovaj događaj ima dobrotvornu svrhu, tako da sav prikupljeni novac za vrijeme sajma i ove će godine biti upućen Dvojezičnoj rumunjsko-hrvatskoj gimnaziji u Karaševu.

     Sa lijepo dekorirane scene Zajedništva Hrvata drugo izdanje ovog prelijepog događaja otvorio je načelnik Karaševske općine Petar Bogdan, koji je u svom govoru čestitao na trudu naših mladih i poželio svima prisutnima da ovaj praznik provedu u miru, zdravlju i radosti „Mislim da makar koji od ovi mladi, ovi što su se pobrinuli da ovej događaj se ostvari, bi mogal da govori umesto mene. Velika je čast za mene da otvorim ovaj sajam, ali moram da dam do znanja da zasluga je sva vaša, dragi mladi volunteri. Vi ste oni koji ste dokazali da, evo, nakon što ste prošle godine organizirali sjajno ovej događaj, i ove ste godine dokazali marljivost, dokazali ste da ništa ne teško kada je riječ da činite dobre i lijepe stvari za naše selo. Zato vi, draga djeco, zaslužujete sve čestitke. Zahvaljujem radnicima koji su pomogli da se naš centar nakiti, Zajedništvu Hrvata što nim dal na raspolaganje scenu i zvuk i svem koji su došli s dobrim namjerama ovdje. Želim vam da se svi lijepo osjećate i da ovo Došašće bude lijepa prilika da izbacimo sve što je negativno u nama te da dobro vlada u našim dušama, u našim životu i u našoj zajednici.”

  whatsapp-image-2022-12-15-at-09.jpg   Nakon načelnika općine, s nekoliko riječi prisutnima se obratio i predsjednik Zajedništva Hrvata u Rumunjskoj, Slobodan Gera:

    whatsapp-image-ffffffffffffff-12-15-at-09.jpg ”Dobro večer. Počašćen sam evo za obraćenje. Najprije želim čestitati svim mladima koji su uz potporu općine Karaševo, Mjesnog vijeća i Dvojezićne Gimnazije iz Karaševa organizirali večeras u drevnom Karaševu, na otvorenoj sceni Zajedništva, u mjesnom centru, ovaj božićni karitabilni sajam posvećen Adventu, Došašću.

     Za Božić događaju se uvijek lijepe stvari, tako i ovu večer, ali i naredne tri nedelje kada imamo priliku dokazati kako suradnja između škola, crkva, između općine, Zajedništva i naših mladi se ostvarila i evo tom prilikom priređen je prekrasni Božićni sajam, za kojeg se nadam da se razvije više i više. Došašće je vrijeme radosti, isčekivanja,. darivanja i nade, vrijeme kada isčekujemo rođenje našega Spasitelja Isusa Krista i s toga želim da u vašim dušama vlada duhovni mir, zdravlje i puno radosti. Neka se prisjetimo da prije nekoliko dana bio je i Dan državnosti Rumunjske, stoga vam čestitam i ovaj dan Zahvaljujem se svima prisutnima i posebno vama dragi mladi, jer na vama svijet ostaje.” untitled-1.jpg

 whatsappfffffffffff-image-2022-12-15-at-09.jpg    Božićni sajam odvijao se četiri subote zaredom, a program cjelokupne manifestacije je sadržao brojna događanja, kako kulturnih tako i zabavnih. Organizatori su uspjeli i ove godine pripremiti raznovrstan program, tako da posjetitelji sajma imali su prigodu pogledati i uživati u nastupima djece Osnovne škole iz Goruie, Fârliuga i Ezeriša, Umjetničke škole Ioan Românu iz Ričice, klokotičkih tamburaša iz Klokotiča, koledara Zajedništva Hrvata u Rumunjskoj te učenika naše Dvojezične Gimnazije. Na otvorenoj sceni Zajedništva Hrvata održane su se i božićne predstave koje su nam priredili učenici Gimnazije iz Karaševa i članovi Teatra ”DA” iz Ričice. Novost je ovo godine bio besplatni foto-kutak za kojeg su posjetitelji bili oduševljeni, a organiziran je i dolazak Svetog Nikole te susret djece s Djedom Božićnjakom. Djeca i roditelji su imali prilike razgledati i kupiti ručno izrađene božićne ukrase i maštovite dekoracije za jelku i kuću pripremljene od naših učenika zajedno sa svojim nastavnicima, te uživati u toplom čaju i čokoladi, kuhanom vinu, mirisnih božićnih kolačića i još mnogo toga koje su nudili naši štandovi.

   whatsapp-dddddd2022-12-15-at-09.jpg Ovogodišnji sajam bio je odlično posjećen, a naši mladi, koji su uložili puno truda i marljivo radili, primali su sa svih strana pohvale za odlično organiziranje. Kako je bilo, pogledajte u fotogaleriji...

Lina Tincul

 
« Prethodna   Slijedeća »

FrontPage