Uniunea Croatilor din Romania | Zajednistvo Hrvata u Rumunjskoj - MEDUNARODNI LINKVNO-LITERARNI NATJECAJ
Home arrow Hrvatska grancica arrow MEDUNARODNI LINKVNO-LITERARNI NATJECAJ arrow Hrvatska grancica arrow Cultura 
Arhiva articole Hrvatska grancica Cultura

MEDUNARODNI LINKVNO-LITERARNI NATJECAJ PDF Imprimare E-mail
marti, 25 aprilie 2023

     Na ovogodišnji Međunarodni likovno-literarni natječaj Iserlohn –Essen – Rovinj – Karlovac – Jajce 2023. godine na temu “Drvo/ mudrost-znanje-kri-stablo” u organizaciji umjetnika iz Iserlohna, Ankice i Ante Karačić, stiglo je više od tisuću i petsto radova iz 150 škola od 200 nastavnika iz 10 zemalja.

  img-20230217-wa0003.jpg   Međunarodni likovni natječaj 2023. raspisan je za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole.

     Izloba učeničkih radova odrat će se u Njemačkoj, Hrvatskoj te Bosni i Hercegovini pod pokroviteljstvom Središnjeg dravnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, Hrvatske matice iseljenika, a u suradnji s internetskim portalom Hrvatski Glas Berlin, Maticom hrvatskom za Ruhrsko područje, Osnovnom školom V. Nazor Rovinj, Osnovnom školom Dubovac Karlovac i Osnovnom školom 13. rujan Jajce.

     img-20230321-wa0002.jpgU Gradskoj galeriji Iserlohn sve je radove pomno pregledao iri u sastavu: dr. Reinhard Veit, direktor umjetničke škole, Reiner Danne, direktor gradske galerije i Cirnelija Merkl redaktor u IKZ te su potom odlučili o najboljima.

     Naši učenici sudjelovali su i ove godine u likovnom djelu natječaja te su izradili maštovite i zanimljive radove na zadanu temu. Svojim kvalitetnim radom Luka-Kristijan Ghera osvojio je drugo mjesto u kategoriji učenika od 1. do 4. razreda. Lukin rad je mentorirala njegova učiteljica Aida Borcescu.

    img-20230323-wa0000.jpg Marosul Andrei Nicola (mentorica Vlasici Maria) i Laza-rac Lukas Marian (mentorica Muselin Maria), učenici iz Osnovne škole Lupak, Țaranu Michael (mentorica Ana Filca), te Filca Maria (mentorica Borcescu Aida), učenici Dvojezične Rumunjsko-Hrvatske Gimnazije iz Karaševa su u grupi djece koji su nagrađeni četvrtim mjestom.

    img-20230323-wa0001.jpgU kategoriji likovnih radova učenika od 5. do 8. razreda, pod umjetničkim vodstvom učiteljice Andree Fechite, 3. mjesto zauzeli su Adrijan Tincul i Dejana Bogdan, učenici 5. i 6. razreda Dvojezične Gimnazije iz Karaševa. Pod mentorstvom profesorice Busca Ma-riana Florentina, Mateo Nikolas, učenik Osnovne škole Lupak, osvojio je 4. mjesto u kategoriji djece od 5. do 8. razreda.

   untikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkktled-2.jpg Ovom prilikom čestitamo našim učenicama i njihovim nastavnicima na postignutim rezultatima i osvojenim nagradama!

Lina Stroescu

 
Urmator >

FrontPage