Home arrow Hrvatska grancica arrow Sport arrow Visoka pobjeda Prolaza arrow Hrvatska grancica arrow Sport
Arhiva articole Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica

Visoka pobjeda Prolaza PDF Imprimare E-mail
marti, 23 decembrie 2008

Image

Prvoplasirana Negrea iz Ričice doživjela je fijasko u Karaševu, u pretposljednjem kolu rumunjske V lige. Bolji su od njih bili igrači Prolaza koji su na kraju izborili visoku pobjedu 4-0. Utakmica je bila relativno izjednačena samo u prvih desetak minuta, a nakon toga su domaćini zavladali terenom Sve do kraja prvog poluvremena igralo se jednosmjerno prema vratima gostiju, a onda je Dănuc Ifca prvi put zatresao mrežu, iskoristivši jednu od brojnih prilika koje su igrači Prolaza imali do tada. Mada su došli u Karaševo neporaženi, te bili kotirani prvom šansom prije početka utakmice, gosti iz Ričice nisu se previše oslanjali na napad, nego su se panično branili za vrijeme čitave utakmice, kao da im je jedini cilj bio očuvati da rezultat ne poprimi neke čudnovate razmjere.

U tome i nisu bili previše uspješni zato što su našli na suprotnoj strani posebno motivirane igrače Prolaza, koji su u svojem najboljem ovogodišnjem izdanju pokazali igru kakva se obično susreće u superiornijim rumunjskim ligama. Povezanost između obrane, sredine i napada, te brza dodavanja bili su glavni aduti karaševskih igrača. Tijekom utakmice u obrani Negrea često je vladala pomutnja, dok su domaćini stvarali bezbroj idealnih prilika koje su lakoćom promašivali. Ipak, Dănuţ Ifka je u drugom poluvremenu zabio još dva zgoditka, s preljepim udarcima iz daljine, dok je na konačnih 4 -0 povisio Marjan Dragija pri kraju utakmice. Na kraju utakmice su i jedna i druga momčad bila zadovoljna s upisanim rezultatom. Ova pobjeda plasira Prolaz u izvrsnu poziciju za napad na sam vrh ljestvice, dok gosti mogu samo sreći zahvaliti što rezultat nije bio puno veći od 4-0, jer po prikazanoj igri i broju prilika i sami su bili svijesni da su itekako dobro prošli. Od domaćina valja istaknuti zalaganje cijele momčadi, a posebno Dănuţa Ifku, strijelca triju krasnih zgoditaka, dok gosti nisu svojom igrom opravdali prvo mjesto kojega trenutno zauzimaju na ljestvici.

Pobjeda Prolaza u zadnjoj utakmici

I u zadnjem kolu prvog dijela ove nogometne sezone igrači su Prolaza izborili pobjedu. Ovaj put su igrali u gostima i bili bolji od Arsenala iz Ričice kojega su svladali s prilično visokih 5-2. Nakon što su domaći igrači poveli odmah na početku utakmice brzo je izjednačio Milovan Gera, poslije solo akcije, kada je predriblao vratara i neometano zabio u prazan gol. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao nepromjenjen mada su igrači obje momčadi često puta dolazila u idealne prilike za zgoditak. Arsenal je poveo i početkom drugog poluvremena iskoristivši lošu pozicioniranost karaševskih obrambenih igrača nakon ubačaja iz kornera. I to je bilo sve što su pokazali domaćini u ovoj utakmici jer su od tog trenutka igrači Prolaza zavladali terenom i premjestili igru u suparnikovu polovicu. Prilike su se redale jedna za drugom i neizvjesnost je prekinuta zgodicima Mikole Mateje, najprije za izjednačenje, a onda za vodstvo 3-2. Do kraja utakmice Prolaz je opsjedao vrata domaćina, a gol je visio u zraku. Zgodici Marjana Dragije i Dănuţa Ifke za vodstvo od 5-2 okrunili su bolju igru Prolaza i potvrdili realan odnos snaga na terenu. Igrači Prolaza mogu mirno očekivati početak drugog dijela prvenstva jer ih je ova pobjeda dovela na drugo mjesto ljestvice i u idealnu poziciju za promoviranje u superiornu ligu.