Uniunea Croatilor din Romania | Zajednistvo Hrvata u Rumunjskoj - Iza kulisa nogometnog kupa Hrvatska Grancica
Home arrow Actualitati arrow Activitati sportive arrow Iza kulisa nogometnog kupa Hrvatska Grancica arrow Actualitati arrow activitati_sportive 
Arhiva articole Actualitati activitati_sportive

Iza kulisa nogometnog kupa Hrvatska Grancica PDF Imprimare E-mail
luni, 23 martie 2009
titluhg.jpg Nakon što je minule godine ZHR organizirao nogometno natjecanje pod naslovom „Nogometni kup Hrvatska Grančica“, ove godine, evo, došao je red i na učenike sviju škola općine Lupak i Karaševo. Uzevši u obzir da se o načinu organiziranja prije navedenog kupa simboličkog naziva Od mini do maksi već pisalo u našem listu, preostaje mi jedino osvrnuti se na dojmove koje je u meni ostavilo ovo školsko nogometno natjecanje, istaknuti ne samo pozitivnu stranu, nego i onu koja bi se mogla boljom pokazati u narednim godinama.

Da slika bude potpuna oslonit ću se i na dojmove svojih učenika Osnovne škole Klokotič, koji su imali priliku sudjelovati na ovom turniru kao nogometni tim, ili kao pravi navijači. Vrlo dobro organiziranje i odlično prilagođeno vrijeme trajanja utakmice, nije zadavalo nikakvih problema nogometašima, a ni organizatoru kupa, jer ove godine organizator nije bio prisiljen platiti dodatne takse, kao što je na primjer već znamenita taksa, kada su organizatori morali platiti općini Lupak za nekoliko sati korištenja prostora Doma kulture sela Klokotič dvostruko veću cijenu od uobičajene za ovakvu vrstu usluge. Ako biste, ipak, isto pitanje postavili profesorima, mišljenja sam da bi većini odgovaralo da kup bude organiziran petkom, odnosno subotom poslije podne, i da se u skoroj budućnosti vodi računa i o drugim sportskim aktivnostima, kako bi se mogao slobodno uključiti što veći broj ostalih učenika naših škola. Sve u svemu ideja organiziranja jedne ovakve aktivnosti više je nego fenomenalna i siguran sam da je dobro došla našim učenicima, i ne samo njima. Prof. Marian B. Lucacela

 

  

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage