Home arrow Actualitati arrow Activitati sportive arrow Kup “Hrvatska Grancica –Junior” u Lupaku Prvi dan kvalifikacija arrow Actualitati arrow activitati_sportive
Arhiva articole Actualitati activitati_sportive

Kup “Hrvatska Grancica –Junior” u Lupaku Prvi dan kvalifikacija PDF Imprimare E-mail
luni, 23 martie 2009
titluhg.jpg Zajedništvo Hrvata iz Rumunjske organiziralo je, počevši od srijede 30. svibnja pa sve do petka 1. lipnja, veliko športsko natjecanje u našim selima, najme ¨Kup Hrvatska Grančica¨ čiji su sudionici bili ovaj put osnovnoškolci, učenici od I-VIII razreda i gimnazijalaca. Svrha je ovog natječaja bila športska zabava i uspostavljanje prijateljskih odnosa među djecama hrvatske nacionalnosti iz karaševskih sela putem nogometnih utakmica.

U općini Lupak takmičenje je započelo u četvrtak u selu Lupak, inače domaćinu prvog dana natjecanja gdje su se okupili sastavi različitih razreda iz klokotičke, lupačke, ravničke i vodničke škole. Vrijeme je bilo odlično za nogomet iako su teški oblaci prijetili kišom tijekom razvijanja utakmica. Premda se publika odazvala u veoma malem broju pa su tribine bile skoro poluprazne, to nije negativno utjecalo na razvoj događaja na nogometnom igralištu. Dapače, atmosfera je bila prepuna dobre volje i dobrog raspoloženja, dobrom dijelu zahvaljujući i mažoretkinjama koje su tijekom igara frenetično navijale za svoje ekipe. Da bi se sve odvijalo bez ikojeg incidenta pobrinula se lokalna policija. Utakmice su započele u 12 sati u podne. Igralište je bilo razdvojeno po sredini tako da su se istodobno mogle odigrati po dvije utakmice. Na jednom dijelu terena igrale su ekipe od petog do osmog razreda ( pravdu je dijelio sudac Mateia Nicola), dok su se na drugom dijelu igrališta vatreno ali športski natjecale ekipe I-IV razreda osnovne škole čiji je pak sudac bio Mustaţă Petrişor. Svega su bile tri skupine, to znači da su se igrale svega šest utakmice, a raspored je bio sljedeći: a) Za ekipe I-IV (poluvrijeme traje 10 minuta) Vodnik – Lupak (3 – 1). Sve je golove za Vodnik zabio Slagean Muselin (prvi Hat-trick natjecaja), dok je za Lupak mrežu suprotnicima zatresao Matein Nicolae. Vodnik – Klokotič (0 – 2 ). Strijelci su bili Banac Milorad u prvom poluvremenu, a u drugome je Filca Marian dokončao utakmicu krasnim golom. Međutim, iako su klokotičani ušutjeli vodničanje, ipak se igrač Vodnika, Banac Mihai (9 godina), istaknuo kao igrač utakmice. Klokotič – Lupak (6 – 0). Ovo se može prevesti i na ovaj način: Klokotič je naprosto zgazio Lupak. Velika šteta jer su se među igračima Lupaka nalazili talenti kao Stoicheci Elvis Constantin. To ipak nije bilo dovoljno da se Lupak spasi ili ublaži poraz. Nemilosrdni strijelci Klokotiča bili su Filca Marian (3 zgoditka), Banac Milorad (2 zgoditka) i Oţil Marian ( jedan zgoditak). Za polufinalne utakmice i borbu za jednu od medalja plasirale su se momčadi škole iz Klokotiča (prvo mjesto) i Vodnika (drugo mjesto). Ispada Lupak. b) Za ekipe V-VIII (poluvrijeme traje 15 minuta). Lupak – Klokotič (0 – 2). Dok se u prvom poluvremenu ništa bitno nije dogodilo i rezultat je ostao nepromijenjen, drugo pak poluvrijeme donosi u prvi plan Petra Mircioanea i Milana Vatava, obojica igrači Klokotiča, koji su sa svojim zgodicima promijenili tijek utakmice i donijeli Klokotiču pobjedu. Ravnik – Klokotič (0 – 0). Neki bi rekli da je igra bila izjednačena, ja ću međutim biti malo zločest pa ću reći da je igra bila dosadna. I jedan i drugi tim su pokazali isto toliko na igralilištu koliko pokazuje i sam rezultat. Nije se istaknuo nijedan od igrača. Klokotičani pak tvrde da su bili previše umorni nakon igre sa Lupakom, da nisu imali dovoljno vremena odmoriti se i oporaviti između pauza pa da su zbog toga bili manje učinkoviti. Ravnik – Lupak (3 – 0). Zadnja utakmica, odlučujuća. Dok je Klokotič mirno čekao ishod ove utakmice nakon koje bi saznao s kojeg mjesta ide dalje, momčadi Ravnika i Lupaka žestoko su se borili za pobjedu, jer bi na kraju jedna od njih morala napustiti takmičanje. Ispalo da je to bila momčad Lupaka. S tri zabijenih golova, Ravnik si je osigurao čak prvo mjesto u skupini. Strijelci su bili: Gherliţa Mihai (2 gola) i Georgevici Ilie Marian (1 gol). Tako da, nažalost, domačin Lupak ostaje bez ijedne momčadi u daljnjem natjecanju. Međutim, svi su bili pobjednici!