Arhiva articole Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica

Poraz Prolaza PDF Imprimare E-mail
miercuri, 16 septembrie 2009
5.jpg  U prvoj utakmici odigranoj u rumunjskoj IV. Ligi, novopromovirana „Prolaz Karaševo“ zabilježila je ujedno i prvi poraz. Bolji su od naših nogometaša bili igrači Glorie koji su pobijedili s rezultatom 3-0. U prvom poluvremenu utakmica je bila dosta izjednačena, s puno povoljnih prilika s obje strane, premda je bilo vidljivo da Prolaz igra pod pritiskom premijernog nastupa u višoj ligi. Pri kraju prvog poluvremena sudac utakmice je čak oštetio nogometaše Prolaza za jedanajsterac, nakon što je branić gostiju igrao loptu s rukom u svom šesnaestercu. Gosti su poveli s jedanajsterca odmah na početku drugog dijela, a zatim su potpuno zagospodarili terenom i ređali priliku za prilikom. U 86. minuti Izvernar je povisio na 2-0, a konačni rezultat postavljen je u 90. minuti kada je Gruja izbio sam pred vratarom Prolaza. Prošlosezonska nogometna euforija, kada je Prolaz odnosio pobjedu za pobjedom i osvojio prvo mjesto u V.ligi, zaustavljena je već u prvoj službenoj utakmici IV lige, koju je naša momčad odigrala u bitno izmjenjenom sastavu. U odnosu na prošlu sezonu, neki su igrači naprosto napustili Prolaz ili potpisali za druge klubove, a oni koji su pridošli u prijelaznom roku i čine sada okosnicu ekipe, tek moraju pokazati da su prava pojačanja i kvalitetniji od bivših igrača. Sudeći po prvoj odigranoj utakmici nama se čini da će im to biti jako teško, ako ne i nemoguće. Dodatni hendikep naše aktualne ekipe je taj što mora odigrati sve domaće utakmice na tuđem stadionu, bez podrške vlastitih navijača, jer nogometno igralište iz Karaševa ne ispunjava uvjete za odigravanje utakmica IV lige. Više od toga, Prolaz je jedina ekipa iz ove lige čiji teren nije dobio licencu za nogometne nastupe. Dobivanje licence za odigravanje utakmica IV lige ne pretpostavlja izgradu nekih velikih tribina, svlačionica po Uefinim propisima ili pak stavljanje reflektora (nokturne) kako već ima stadion susjednog Lupaka. Na ovom nivou kriteriji su jako blagi i pretpostavljaju minimalne investicije. Međutim, karaševska lokalna vlast ne ulaže nikakve napore da nešto popravi na igralištu u Karaševu, pa je Prolaz prisiljen organizirati domaće utakmice na već spomenutom stadionu iz Lupaka, za čiji ustup mora plaćati 500 leja po utakmici. Prije susreta Prolaz - Gloria odigrana je juniorska utakmica Prolaz – Gloria. Naši mladi nogometaši su izgubili 12 – 0. Sve u svemu, budućnost karaševskog nogometa ne izgleda ružičasto.