Home arrow Hrvatska grancica arrow Sport arrow NOGOMETNA RETROSPECTIVA arrow Hrvatska grancica arrow Sport 
Arhiva articole Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica


NOGOMETNA RETROSPECTIVA PDF Imprimare E-mail
joi, 11 februarie 2010
25.jpg Četvrta nogometna liga karaš-severinske županije igra se pod znakom „Vointe“ iz Lupaka. Sjajna momčad trenera Claudiua Balacia nametnula je svoju igru i kaznila je odreda suparnike tijekom čitave prošle sezone.

Lupačanjima je išlo sve kao po loju, osvajajući bod za bodom i ostajući neporaženi sve do četrnaestoga kola kada su u gostima izgubili 3-2 od Metalul-a iz Bocşe. Ne želim biti praznovjeran, ali čudnovato je da je to bila njihova trinaesta utakmica (budući da su u prvom kolu pauzirali) i da je ista nogometna ekipa (Metalul Bocşa) u pretprošloj sezoni također pobjedila našu Voinţu i prekinula joj seriju uzastopnih pobjeda. Sve u svemu, nakon sedamnaest kola i šesnaest odigranih utkmica, Voinţa Lupac nalazi se na vrhu ljestvice s dvanaest pobjeda, tri remija i jedan poraz, sakupivši svega 39 bodova, s dva boda više od drugoplasirane Autocatanie iz Karansebeša i trećoplasirane Glorije iz Ričice. Na posve različiti način odvijala se igra novopromoviranog Prolaza iz Karaševa. Dobra igra i pobjednički duh pretprošle sezone napustile su našu momčad koja se nije snašla baš najbolje u nizu početnih utakmica u novoj četvrtoj ligi. Razlog tome se može potražiti u bitno izmjenjenom sastavu (uglavnom igrači rumunjske nacionalnosti) u odnosu na prošlogodišnju momčad. Započeli su porazom na domaćem terenu protiv Glorije iz Ričice, nastavili su porazom u gostima kod Bistre iz Glimboke sa 5-1, pa onda opet 0-3 na domaćem terenu s Arsenalom iz Ričice da bi ponovno doživjeli poraz 2-0 u gostima u korist Autocatanie iz Karansebeša. Nogometaši Prolaza nastavili su istim trendom i u petom, šestom i sedmom kolu. Tu crnu seriju uzastopnih poraza Karaševci su prekinuli tek u osmome kolu kada su, kao da su se osvetili za sve izgubljene bitke na terenu, Minerul-u iz Doknjače nemilosrdno zabili pet golova. Prva pobjeda Prolaza poklopila se u neku ruku povratkom u momčad ponajboljih naših igrača koji iz raznoraznih razloga nisu mogli nastupiti u prvim utakmicama. Euforija prve pobjede je, međutim, kratko trajala jer su u sljedećim dvjema utakmicama ponovno izgubili. Trener Doană Leontin uspio je ipak vratiti našem timu izgubljeno povjerenje u svoje snage jer u zadnjim kolima Prolaz ulazi polako u igru i počinje djelovati kao prava nogometna ekipa: pobjeđuje u svim utakmicama na domaćem terenu (Negrea, Minerul Anina, Oravita), a u zadnjem kolu, u gostima, ušutkava navijače sedmoplasiranog Metalul-a iz Otelu Rosu, hat-trickom Milovana Ghere. Na kraju ove sezone, na ljestvici, Prolaz se nalazi na dvnaestome mjestu, imajući 15 bodova, odnosno pet pobjeda i jedanaest izgubljenih utakmica. U petoj ligi naše županije nalazimo našu solidnu i motiviranu ekipu Croatiju iz Klokotiča. Nakon što su krenuli s remijem u gostima u Valjugu (4-4), klokotičanje su bili nezaustavljivi: izborili su pobjedu za pobjedom i marširali sigurnim korakom prema vrhu. U desetom kolu, nakon što pobjeđuju 2-0 Unireu Insbruch u Tiloriju, momčad trenera Marijana Udovice uspijeva se konačno i popeti na prvo mjesto ljestvice. Nažalost tu poziciju zadržavaju jedino do sljedeće utakmice kola kada je naša Croatia bila po prvi put ove sezone poražena, i to na domaćem terenu, od Vointe iz Vranja s rezultatom 1-2. Da bi situacija postala još gora ponovno gubimo i u sljedećem kolu, ovaj put protiv lidera Viitorul iz Vermeša sa 1-0. U trinaestom, završnjem kolu ove sezone, naša ekipa završava isto tako kao što je i počela – remijem. Rezultat 1-1 s AS Ramnom prekida crni niz poraza i našu ekipu stavlja na treće mjesto s 23 skupljenih bodova, kojih sačinjavaju sedam pobjeda, dva remija i dvije izgubljene igre. Čestitamo svim dečkima koji su ponosno predstavljali nas i naša sela u športskim natjecanjima prošle godine i želimo da im 2010. godina donese jedino uspjeh za uspjehom. Daniel Lucacela

26.jpg

27.jpg

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage