Arhiva articole Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica


Vointa Lupak PDF Imprimare E-mail
vineri, 14 mai 2010

Ako su sve do kraja prvog dijela prvenstva u IV ligi stvari bile nekako jasne – žestoka borba za prvo mjesto vodila se između nogometnih timova Vointe i Autocatanie iz Karansebeša – sada su se stvari zakomplicirale, jer Gloria iz Ričice počinje sve više iskazivati svoju pravu snagu, a njezine ambicije ciljaju ništa drugo osim vrh ljestvice.

24.jpgTako da umjesto dvije, sada imamo tri ekipe koje pretendiraju na promoviranje u III ligu. To će lupačanjima biti dodatna glavobolja jer će im spomenuti suparnici kažnjavati svaki pogrešan korak. A grešaka je već bilo učinjeno. Vointa Lupak je odlično započela drugi dio prvenstva, nalako svladavši u prvoj utakmici u Herkulanu domaćeg Herculesa sa 8-0. Ekipa je nastavila u istom trendu i na domaćem terenu gdje je uvjerljivo nadigrala Neru iz Bazovića sa 5-1. Iznenađenje je napravila skromna ekipa AS Negrea u četvrtome kolu, koja je osvetila sramotni poraz 10-1 iz prvoga dijela natjecanja, kada je dva puta zatresla lupačku mrežu i donijela Vointi prvi poraz u ovome dijelu. Štoviše, sve dok načuđeni igrači skupa s rukovodstvom kluba nisu ni dobro prestali pitati se kako je to uopće bilo moguće, Vointa doživljava novi potres, i to na domaćem terenu, kada Skorilo iz Karansebeša zabija jedini gol utakmice i drastično smanjuje našoj ekipi šanse za promoviranje. Ipak, lupačanje pokazuju u sljedećim utakmicama da su više skloni pobjedama pa se tako i ponašaju u susretima s Minerulom iz Anine (6-1) i AS Berzaskom (4-3). Nakon ovih dobrih utakmica, Lupak dobiva i lijep poklon od Nogometnog Udruženja Karaš-severinske županije, jer izgubljena utakmica s Negreom pretvara se nakon kontestacije lupačkog rukovodstva u pobjedu (3-0) na zelenom stolu. Uzrok kontestacije bio je igrać AS Negree, Gabriel Voivod koji je bio suspendiran dvanaest kola i koji je, radi čudesnog odbrojavanja gospodina Nikodina Makarija, dopredsjednika gore navedene organizacije, dobio pravo igrati nakon samo jedanaest odležanih utakmica. Taj je gaf vrlo dobro iskoristio rukovodstvo Vointe koje je vratilo Lupaku prijekopotrebne bodove i ponovno lansirao Vointu u borbu za prvo mjesto. Nadahnuta ovakvim vijestima, u 26 kolu natjecanja Vointa kreće raspoložena u igru i zabija šest golova gostujućoj AS Oravici. Tek kada su svi povjerovali da je naša ekipa ponovno pronašla snagu i sigurnost u igri, čime su nas bili naučili u prvom dijelu natjecanja, u Otelu Rosu domaća ekipa pobjeđuje Vointu s 2-1 i povisuje tlak lupačkim navijačima. Prvoga svibnja, u tijeku 27 kola IV lige, u Lupaku je odigran derbij Vointa-Gloria. Vidjeli smo na terenu organiziranu ekipu Glorie, čiji su igrači smirenom i discipliniranom igrom, srećom samo tri puta kaznili pregršt grešaka naše obrane. S druge strane, vidjeli smo eksplozivnu i nepredvidljivu ekipu Lupaka, koja je prepustila gotovo svu svoju igru u ruke svojih tehničkih pojedinaca i njihovoj kreativnosti. Ljepota lupačke ekipe vidjela se, međutim, u mentalitetu igrača koji su u svoje šanse vjerovali sve do posljednjeg zvižduka suca. Vointa je preokrenula gotovo siguran poraz u prekrasnu pobjedu u zadnjim minutama, kada je veteran Marisescu zabio dva gola i doveo svoju ekipu u prednost rezultatom 4-3.
Nakon 27 odigranih kola, na ljestvici vode Autocatania iz Karansebeša (64 bodova), Vointa iz Lupaka (60 bodova) i Gloria iz Ričice (59 bodova).
Borba za prvo mjesto ostaje još uvijek otvorena, a mi želimo našemu timu maksimalan uspjeh i što veću želju za osvajanje prvenstva.
25.jpgDaniel Lucacela
 
< Precedent   Urmator >

FrontPage