Početna arrow Hrvatska Grančica arrow Sport arrow PO CELA JE PROLJETNA NOGOMETNA SEZONA V. RUMUNJSKE LIGE arrow Hrvatska grancica arrow Sport
Arhiva članaka Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica

PO CELA JE PROLJETNA NOGOMETNA SEZONA V. RUMUNJSKE LIGE PDF Ispis E-mail
Thursday, 19 May 2011

Za ljubitelje karaševskog športa, odnosno nogometa - kao jedine zasada natjecateljske športske grane u nas Hrvata iz Rumunjske - obavještavamo da je 27.03.2011. god. službeno počela proljetno-ljetna nogometna sezona Karaš-Severinske županije
i za V. rumunjsku ligu.

Pažnju smo opet usmjerili na Športski Klub Starigrad Karaševo 1299. koga sačinjavaju isklučivo igrači iz Karaševa, ekipi kojoj je još od njenog osnivanja 2010.-te godine i dalje zabranjeno treniranje i odvijanje službenih utakmica na jedinom javnom nogometnom igralištu u Karaševu, pod raznim neutemelje-nim izgovorima. Unatoč prijašnjim molbama (2+3, sveukupno 5.), po završetku jesensko-zimske nogometne sezone još u prosincu mjesecu prošle godine, za vrijeme prijelaznog roka, rukovodstvo ekipe Starigrad poduzelo je ponovno sve mjere koje stoje u njihovoj moći kako bi ekipa mogla zaigrati proljetnu sezonu na svom terenu u Karaševu i na vrijeme riješiti taj problem. S toga je opet poslano novih molbi (2.) i jedan dopis u dva navrata, što Mjesnom vijeću,  što općini i načelniku iz Karaševa, za pronalaženje adekvatnog riješenja, Starigrad pritom nenamećujući nikakve posebne zahtijeve, uvjete ili pretenzije.  Starigrad Karaševo samo traži od karaševskog mjesnog vijeća ustup igrališta iz Karaševa i to u uvje-tima koje oni odrede. Dakle, Starigrad je spreman i platiti korištenje nogometnog igrališta u Karaševu, jer ionako plaća korištenje terena u Klokotiču. Kada bi naši konsilijeri (posebice konsilijeri PDL i PNL) bili imalo razumni, onda bi novci koji plaća Starigrad stigli u naš lokalni budžet, a ne u Klokotič. I dok se ne prestane sa svim optužbama, raznim izmišljotinama, lažima, interesima, ogovaranjima i traženjem krivaca čini se da stvari neće se popraviti tako lako nažalost. Na sve zatražene gore navedene zahtijeve Starigrada, odgovor je i dalje negativan. Za čitavo to vrijeme drugi se smiju od nas svijuh, a naši momci umjesto da igraju u Karaševu, oni moraju igrati u susje-dnom nam selu, u Klokotiču. Gdje nema dobre volje i razumjevanja sve ostalo je uzaludno.
  Hrvatski lokalni derby između Starigrad Karaševa 1299. i Croatie Klokotič
    14. kolo donijelo je klasični derby između dvije (od tri) hrvatskih ekipa iz rumunjske pete lige, između Starigrad Karaševa 1299. i Croatie Klokotič. Utakmica je odigrana na unajmljenom župnom terenu u Klokotiču, po lijepom vremenu i ispred velikog broja gledatelja. U prvom poluvremenu Crotia je prva zabila gol u 6’ minuti, dok je Starigrad uspio izjednačiti rezultat već u 11’ minuti. Drugo poluvrijeme igralo se pod znakom ekipe iz Karaševa koja je svoju nadmoć pokazala i konkretizirala sa zasluženim pogotkom s bijele točke. Krasan zgoditak zabio je srce i motor ekipe, Milovan Petar Ghera. Zaslugu za pobjedu imaju i svi igrači te i njima svima treba posebno čestitati. Utakmica je završila s rezultatom 2-1 za Starigrad Karaševo 1299.
    U 15-om je kolu Starigrad gostovao kod A.S. Ramne, u Ramni. U prvom poluvremenu igra je bila vrlo dobra i naši su dečki poveli s 2-0. Hrpa promašenih zicera Starigrada u prvom poluvremenu i blagi pad forme u drugom poluvremenu te psihološki pritisak domaćina u nastavku drugog dijela igre na mladog suca, donijeli su izjednačenje rezultata na radost domaće ekipe. Kaže se da ekipa koja ne iskoristi svoje prilike često na kraju zna izgubiti. Starigrad u boljoj igri odigrao je neriješeno 2-2, osvojivši, nažalost, samo bod, umjesto tri. Sljedeće  kolo, Starigrad Karaševo 1299. igra protiv A.S. Voinţa Răcăşdia na domaćem terenu u Klokotiču.