Home arrow Hrvatska grancica arrow A. S. CROATIA CLOCOTICI arrow Hrvatska grancica arrow Sport 
Arhiva articole Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica


A. S. CROATIA CLOCOTICI PDF Imprimare E-mail
miercuri, 30 mai 2012

Drugi dio nogometne sezone pete lige naše županije započeo je prije dobrog mjeseca dana, točnije 25.03.2012. U ovom takmičenju sudjeluju ekipe iz triju naših sela: Klokotič, Ravnik i Nermiđ.

Najbolje plasirana ekipa karaševskih Hrvata u petoj ligi županije Karaš-Severin, Croatia Klokotič, pokazala je da ima sposobnost pronaći snagu za opstanak i nakon masovnog migriranja svojih igrača drugim ekipama. Spomenimo ovdje prvi „potres“ koji je klokotički tim doživio pri osnutku karaševskog „Starigrada“, kada je više od polo-vice nogometaša rodom iz Karaševa napustilo ekipu. Novi problemi sa sastavom javljaju se i prije početka nove nogometne sezone, kada se na nogometnoj sceni, nakon dugih godina pauziranja, javlja nermićki „Partizan“. Najme, sve do tada, u sastavu ekipe Croatia nalazila se i nekoličina igrača rodom iz Nermiđa. Svećenik Petar Dobra, predsjednik „Croatie“ i jedan od utemeljitelja ovog kluba, govori nam kako su se tada stvari odvijale. „Na početku godine, Nermiđ je odlučio da ima svoju ekipu. Mi smo svim igračima, onima koji su to htjeli, dali dozvolu da pođu iz naše ekipe. Od sedam legitimiranih igrača iz Nermiđa, osim Milana Žigmula, svi su pošli u Partizan. Smo ostali dosta mek tim i s dosta malo kompetitivnih igrača. Nekako smo trebali da se snađemo“. Kako bi nadopunili prazna mjesta, rukovoditelji kluba su doveli igrače iz Vodnika, Ričice i dvojicu nogometaša mlađeg naraštaja iz Klokotiča.

U prvom dijelu ove sezone, Croatia skuplja 22 bodova (7 pobjeda, 3 poraza, 1 neriješena utakmica) i završava na komotnom četvrtom mjestu, a važno je istaknuti da su samo dva boda dijelila klokotičku ekipu od prvoplasirane A.S. Intersport Măureni. Croatia počinje drugi dio sezone (retur) na isti način kao što je to radila i u prvome dijelu (tur) – gubi protiv A.S. Ramne s 1-0. Odmah nakon ovog početnog promašaja, koji djeluje kao hladan tuš za našu momčad, stiže zlatna osveta na domaćem terenu, 6-0 protiv momčadi iz Ričice, C.S. Negrea (5-2 u turu). U svim susretima koji slijede, bilo da se utakmice odigravaju na domaćim ili pak na gostujućim igralištima, protiv klokotičke momčadi redom gube: A.S Voinţa Şoşdea (3-2); A.S. Voinţa Răcăşdia (4-1); A.S. Banatul Ocna de Fier (3-0); C.S. Unirea 2009 Grădinari (3-0).

Dobra igra i usvojene bodove plasiraju Croatiu na drugu poziciju ljestvice i drže ju s visokim šansama u utrci za promoviranjem u četvrtu ligu.

Daniel Lucacela

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage