Home arrow Hrvatska grancica arrow Super „Vointa Lupac“ i njezini super rezultati arrow Hrvatska grancica arrow Sport 
Arhiva articole Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica


Super „Vointa Lupac“ i njezini super rezultati PDF Imprimare E-mail
miercuri, 05 septembrie 2012

„Želim vam se zahvaliti što ste ovu utakmicu, u kojoj ste uložili puno energije i fizičkog truda, odigrali na športski način i želim objem ekipama puno uspjeha u daljnim kompeticijama.

12.jpg      Želim ekipi Muncitorul maksimalan uspjeh u trećoj ligi, tamo gdje je sad, a lupačkome timu želim da sljedeće sezone promovira u treću ligu kako bi se tamo ponovno susreo na terenu s Muncitorulom“. Ovako su glasale riječi potpredsjednika Nogometne udruge Karaš-severinske županije, Nicodima Macariea, kada je dodijelio pobjednički pehar „Superkupa AJFCS-a“ našoj lupačkoj nogometnoj ekipi AS Voinţa, koja je svladala s 2-1, nakon teške ali spektakularne utakmice, suparničkog Muncitorula iz Ričice. Inače, ovo finale odigrava se svake godine između ekipe koja završava na prvome mjestu u četvrtoj ligi Karaš-severinske županije (u našem slučaju CS Muncitorul) i ekipe koja osvaja „Kup Rumunjske“ u županijskoj fazi (u našem slučaju AS Voinţa Lupac).

     Nakon što je završila na drugoj poziciji ljestvice četvrte lige, AS Voinţa Lupac uspješno nastavlja svoj put u kompeticiji „Kupa Rumunjske“, svladajući po redu ekipe: AS Semenicul iz Valjuga (3-1); AS Înainte iz Sacua (9-0); AS Intersport iz Măurenia(3-0); AS Hidrocon iz Marge (3-0), da bi na kraju, 2. lipnja, oduzela sam kup iz ruku istog CS Muncitorul iz Ričice, kojeg je u finale ove prve županijske faze pobijedila s rezultatom 1-0. Ovaj lipanjski dan ostat će u sjećanju lupačkih navijača kao dan kada je njihova nogometna ekipa dostigla vrhunske športske rezultate, ali i kao dan u kojem se na modernom lupačkom nogometnom igralištu odigrala prva utakmica na noćnom stadijunskom osvjetljenju (nokturni). To je bila ujedno i apsolutna premijera za cijelu Karaš-severinsku županiju!

     Ali, put k performansi lupačke ekipe ne zaustavlja se ovdje. U drugoj fazi „Kupa Rumunjske“ ostaju samo tri ekipe iz naše županije: AS Voinţa Lupac i trećeligaši CSM Şcolar Reşiţa te CS Autocatania Caransebeş. Prvi susret naše momčadi bio je programiran 1. kolovoza protiv CSM Şcolar iz Ričice. Izravna utakmica odvija se na lupačkom igralištu i završava izjednačeno, 1-1. Budući da se i nakon produžetaka rezultat ne mijenja, sudbina utakmice rješava se s bijele točke. Voinţa Lupac bolje izvodi jedanaesterce i pobjeđuje na kraju s rezultatom 4-3.

13.jpg      Slijedi već treća faza „Kupa Rumunjske”, a lupački tim dobiva sve veće pouzdanje u svoje snage. U srijedu, 15. kolovoza, na istom terenu, AS Voinţa prima u goste svoje stare znance CS Scorilo Autocataniu iz Karansebeša. Poslije završetka propisnog vremena za igru i produžetaka, rezultat utakmice ostaje 3-3. Slijedi i ovaj put izvođenje jedanaesteraca, a naša ekipa ponovno pobjeđuje. 7-6 je rezultat koji vodi našu momčad u sljedeću fazu ove kompeticije i koji piše povijest športa u Lupaku. Nijedna od naših karaševskih ekipa nije dosegla tako značajne rezultate sve do sada!

     Samo tri dana je ostalo odmora za Vointu, jer je 18. kolovoza već bilo zakazano finale „Superkupa AJFCS-a”, o kojoj smo govorili na početku. Knez lupačke općine, Marijan Vlašić, izjavio mi je dva dana prije susreta da je vrlo sretan i zadovoljan rezultatima koje su momci već postigli i da im neće ništa zamjeriti u slučaju da izgube teški susret s Muncitorulom, računajući na to da je ekipa umorna i da je vremena za osvježenje premalo. Unatoč tom, donekle, skrivenom pesimizmu, lupački nogometaši pokazuju za vrijeme finale s Muncitorulom da imaju svježinu i moral pravih šampiona. Neki su na kraju utakmice zlobno komentirali da smo ovaj put imali sreće. Ja smatram da je sreća skoro uvijek na strani velikih ekipa. A velika ekipa ste sada vi – Super Voinţa Lupac!

Daniel Lucacela

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage