Home arrow Hrvatska grancica arrow I Lupak ima svoj…“September 11”! arrow Hrvatska grancica arrow Sport 
Arhiva articole Hrvatska grancica Sport

Search by tag : kup, grancica, finala, kup 2008 grancica


I Lupak ima svoj…“September 11”! PDF Imprimare E-mail
miercuri, 26 septembrie 2012

Nakon što je dobila FC (Poli) Timişoara, bivšeg elitnog prvoligaša, na zelenom stolu (3-0), radi neprezentiranja ove ekipe na lupačkome terenu, najreprezentativnija ekipa naše županije ovoga časa, Voinţa Lupac, je s velikim nestrpljenjem dočekala dan susreta s drugoligašem Damila Măciuca iz županije Vâlcea, u petoj fazi Kupa Rumunjske.

8.jpg            Prekrasni sunčani dan, dobro stanje lupačkog nogometnog igrališta, visoki moral i velika motiviranost lupačkog tima, i ne u zadnjem redu ogromni broj navijača i gledatelja koji su došli pratiti ovaj susret – sve su te premise najavljivale veliki športski spektakl. Susret je, međutim, odgođen zbog zakašnjenja hitne pomoći koja je morala osigurati prvu pomoć za vrijeme utakmice. Kako se stiglo do toga? Nešto više od sata prije početka najavljene utakmice, požar zahvata kuću lupačke obitelji Birta. Ova kuća smještena je baš na ulazu u Lupak iz smjera Ričice, odakle je morala stići naša hitna pomoć. Vidjevši požar, hitna pomoć zaustavlja kako bi medicinska ekipa pridala prvu pomoć eventualnim žrtvama. Na licu mjesta nalazi dvije žene, gazde ove kuće, u stanju šoka i vozi ih u bolnicu u grad Ričicu. Sva ova vožnja traje, nažalost, previše za lupačku momčad Voinţe, jer hitna pomoć stiže na stadion s dvadeset pet minuta zakašnjenja. Dovoljno da suce proglase Damilu pobjednikom utakmice zbog neispunjavanja uvjeta organiziranja utakmice. Domaćini su pokušavali uvjeriti suce da sve što se dogodilo nije bilo organizatorska greška, ali je sve bilo uzalud. Oni su unaprijedili Rumunjskoj nogometnoj federaciji kontestaciju u kojoj se dokumentima potvrđuje da je hitna pomoć bila unaprijed plaćena (unajmljena) za ovu utakmicu, po propisu ove kompeticije. Federacija je, međutim, donijela odluku koja se protivi logici i koja nema, po našem sudu, nikakvo opravdanje: Damila ide dalje u šesnajstine Kupa Rumunjske, dok Voinţa ispada! Sjetio sam se gorke istine koju je u svom razočaranju izustio Alin Mincan, predsjednik Voinţe Lupac, nakon „završetka“ ove slavne utakmice„...mi smo jedna mala ekipa iz četvrte lige, nitko o nama ni čuo nije! Čak ni ambulansa nas ne uzima u obzir...“ A kamoli nedodirljivi FRF? – dodali bismo mi.

      I tako se drama obitelj Birta pretvorila u dramu cijele ekipe Voinţa Lupac.

Croaţia Clocotici

     9.jpgU nogometnoj sezoni 2012.-2013,općina Lupak ima još jednu ekipu u četvrtoj ligi Karaš-severinske županije nakon što se novopromovirana AS Croatia Clocotici pridružila veteranu ove lige AS Voinţa Lupac. Prvu svoju utakmicu u novoj ligi odigrala je na domaćem terenu protiv C.S. Metalul iz Oţelul Roşu. Naša ekipa emotivno ulazi na igralište, kao svaki put na početku sezone, i otkriva sebe tek u drugom poluvremenu kada gosti već vode s dva gola. Na kraju susreta gube 2-1. U sljedećoj utakmici momčad Croaţie počinje djelovati kao prava ekipa i pobjeđuje, također na domaćem župnom terenu, Scorilo Autocataniu II iz Karansebeša s 3-1. Zasad se klokotička ekipa nalazi na desetom mjestu ljestvice ove lige.

Recolta Rafnic

10.jpg     Ekipa koja još uvijek nema svoje igralište i koja odigrava kao domaćin na Lupačkom komunalnom stadionu, Recolta započinje kompeticiju pete lige s pobjedom 2-1 protiv AS Banatul Ocna de Fier. Za Recoltu možemo reći da je jedina ekipa u lupačkoj općini čiji su igrači, osim jednog, odabrani iz redova karaševske mladeži. Zasad sami igrači i pojedini navijači ekipe financijski podržavaju ravničku Recoltu. Prošle sezone općina Lupak platila je suce, ali za ovu novu sezonu još ništa se nije odobrilo. Drugu utakmicu odigravaju protiv AS Voinţe Şoşdea i gube s 3-0. Naša Recolta nalazi se zasad na šestom mjestu pete lige Karaš-severinske županije.

Daniel Lucacela

 
< Precedent   Urmator >

FrontPage